BETA 017600002 1760 PA/80-AC/DC AMPEROMETRIC CLAMP, 80A 1760 PA/80
Earns cash back rewards!
115% Price Protection Guarantee!
NO Sales Tax.
Product Description
1760 PA/80-AC/DC AMPEROMETRIC CLAMP, 80A
Features
  • Ideal for low leakage values, Hold function
  • 1mA-80A, Auto power off
  • High-brightness LED, Power supply: 2 1.5V AAA-type batteries
  • Specifically designed to measure low current leakage or absorption values on vehicles
  • Range: 1mA-80A AC/DC
  • Torch function with white LED
  • Backlit LCD display
  • Zero setting function
  • Country of origin: China
Find Similar Products by Category
Ask a Question! And Product Reviews
This product hasn't received any reviews yet. Be the first to review this product!
Write review
Back to Top
Click the button below to add the BETA 017600002 1760 PA/80-AC/DC AMPEROMETRIC CLAMP, 80A 1760 PA/80 to your wish list.