BETA 010360017 1036 175-EXTERNAL CIRCLIP PLIERS 1036 175
Earns cash back rewards!
115% Price Protection Guarantee!
NO Sales Tax.
Product Description
Beta Tools #1036 External Clip Snap Ring Pliers w/ straight tips, forged steel 175mm
Features
  • Forged Steel not stamped sheet metal
  • use for snap ring diameters 19-60mm
  • Dimensional Attributes: L=175mm, Ø=19÷60mm, Ø1=1.9mm, A=21mm, S=10.0mm, L1=25mm