BETA 010330017 1033 180-INTERNAL CIRCLIP PLIERS 45ç 1033 180
Earns cash back rewards!
115% Price Protection Guarantee!
NO Sales Tax.
Product Description
Beta Tools #1033 Internal Clip Snap Ring Pliers w/ 45-degree tips, forged steel 180mm
Features
  • Forged Steel not stamped sheet metal
  • use for snap ring diameters 19-60mm
  • Dimensional Attributes: L=180mm, Ø=19÷60mm, Ø1=1.9mm, A=21mm, S=9.8mm, L1=27mm