BETA 009520021 952 21-T-HANDLE WRENCHES WITH SWIVELLING 952 21
Earns cash back rewards!
115% Price Protection Guarantee!
NO Sales Tax.
Product Description
Beta Tools #952 T-Handle Metric Socket Wrench w/ swivel end 6-point socket 21mm
Features
  • Superior access to fasteners
  • All one unit - nothing to fall apart while working
  • Use sliding T-handle as "T" or "L"
  • 6-point Socket
  • Socket Swivels 90-degrees in one direction and 50-degrees in other
  • solid one-piece construction w/ built-in universal joint - nothing to come-apart while working
  • Dimensional Attributes: Ø28.5mm, A=14.0mm, L=500mm, L1=230mm