BETA 010380014 1038 135X13-EXTERNAL CIRCLIP PLIERS 90ç 1038 135X13
Earns cash back rewards!
115% Price Protection Guarantee!
NO Sales Tax.
Product Description
Beta Tools #1038 External Clip Snap Ring Pliers w/ 90-degree tips, forged steel 135x1.3mm
Features
  • Forged Steel not stamped sheet metal
  • use for snap ring diameters 10-25mm
  • Dimensional Attributes: L=135x1.3mm, Ø=10÷25mm, Ø1=1.3mm, A=20mm, S=9.4mm, L1=12mm