96502053 Stahlwille 730R/40DC-32 Torque Wrench Set
Your Price:
SKU:
SW96502053
Availability:
Y
Earns cash back rewards!
115% Price Protection Guarantee!
NO Sales Tax.
Product Description
730R/40/32 - Torque wrench set
32 pieces, in steel case For general service work
Contents:
  • 1 SERVICE-MANOSKOP®
  • No 730/40, 80-400 N·m
  • 1 ratchet insert tool No 735/20, reversible, 1/2" Outside Square -drive
  • 1 Square drive insert tool
  • No 734/20, 1/2" Outside Square -drive
  • 7 o/e insert tools No 731/40
  • Sizes 13, 15, 17, 19, 22, 27, 30 mm
  • 1 No 3731/40 size 24 mm
  • 7 Ring insert tools No 732/40, sizes 13, 15, 17, 19, 22, 24, 27 mm
  • 10 Sockets, bi-hexagon No 50, sizes 13, 14, 15, 17, 19, 22, 24, 27, 30, 32 mm
  • 4 Accessories, 1/2" Inside Square -drive
  • 1 T-handle No 506
  • 1 Extension 255 mm No 509/10
  • 1 Extension 130 mm No 509/5
  • 1 Extension 55 mm No 509/2